W tym miesiącu Bajkoludki poznawały jesienne warzywa i owoce. Nasze dzieciaczki są już dużymi przedszkolakami, więc doskonale znają różne rodzaje potraw przyrządzanych z warzyw, a niektóre nawet wiedzą jak należy je zrobić. Wiedzą też, że warzywka i owoce są zdrowe i trzeba je zjadać. Podczas zajęć plastyczno – artystycznych postanowiliśmy jednak udowodnić wszystkim, że warzywka nie tylko można gotować i jeść. Można z nich także zrobić „Warzywne cudaki”. Bajkoludki wykorzystując marchewki i ziemniaki stworzyły urocze ludziki. Każdy przedszkolak wykazał się ogromną pomysłowością. Dzieci były bardzo zaangażowane w pracę, bo przecież trzeba było dopilnować, żeby „ludziki dziewczynki” miały długie włosy, a żadnemu „ludzikowi chłopcowi”, nie zabrakło nogi, albo ręki. Oglądając prace naszych dzieci, można zauważyć, jak wielką wyobraźnię mogą mieć dzieci.