Bajkoterapia w Puchatkach

W październiku w grupie Puchatków przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem Bajkoterapii. Wystrój sali, zapach świeżych owoców i liści, blask świec oraz relaksacyjna muzyka wprowadziła dzieci w jesienny nastrój.

W spokojnej i miłej atmosferze dzieci wysłuchały opowiadania misia Anatola wspartego sylwetami postaci występujących w opowiadaniu. Aranżacja miała oddziaływać na zmysły dzieci i odprężyć je. Po wysłuchaniu opowiadania Puchatki wykonały kilka ćwiczeń przy jesiennej muzyce. Efektem końcowym była praca plastyczna „Jesienne liście”, która również wykonywana była w przyjemnej atmosferze przy muzyce.

Zajęcia te pozwoliły dzieciom na wyciszenie i odpoczynek  przed zadaniami czekającymi na nich w kolejnej części dnia.