OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W BARTĄGU

Dziś w Bartągu świętowaliśmy rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Stowarzyszenie Młody Bartąg wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bartągu oraz Parafią w Bartągu zorganizowało wspólne obchody tego ważnego dla Polaków święta. Nasze przedszkole wsparło tę inicjatywę przygotowując dekorację na ten szczególny dzień.

O godzinie 10.00 w Kościele w Bartągu odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Kościół zdobiły prace plastyczne przygotowane przez dzieci z Bajki.

Po Mszy Świętej odbył się uroczysty przemarsz pod Remizę OSP w Bartągu. Każdy uczestnik przemarszu otrzymał biało – czerwony kwiatek wykonany przez dzieci z naszego przedszkola oraz ciocię Kasię S.

Pod Remizą OSP społeczność Bartąga wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”, po czym udaliśmy się na poczęstunek do Remizy.

Remizę OSP w Bartągu także zdobiły elementy dekoracji wykonane przez nasze przedszkolaki.