Warsztaty teatralne

Dnia 20.09.2012r. w obu grupach przedszkolnych zorganizowane zostały warsztaty teatralne. Prowadzone były przez dwójkę studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi. Celem pierwszego spotkania było wyjaśnienie dzieciom kim są aktorzy i w jaki sposób ćwiczą oraz przygotowują się do swoich ról.

Studenci posługując się pacynkami, pokazywali jak należy wykonywać ćwiczenia. Następnie dzieci same ćwiczyły, a chętne osoby wcielały się w rolę wybranych zwierząt. Uwieńczeniem zajęć w grupie Puchatków było umieszczenie postaci krasnoludka na tekturce. Grupa Bajkoludków natomiast, przygotowała kukiełki z materiału, które następnie umieścili na kredkach.

Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem. Dzieci były uśmiechnięte i chętnie wykonywały proponowane ćwiczenia. W nagrodę z czynny udział w zajęciach dzieci otrzymały cukierki. Czekamy na kolejną część warsztatów.