warsztaty plastyczne 21.10

W październiku nasze przedszkolaki z grupy Puchatki obserwowały zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie.

Chodziliśmy na spacery, podczas których podziwialiśmy powoli zmieniające kolory i opadające z drzew liście. Z wycieczek przynosiliśmy skarby jesieni do przedszkolnego kącika przyrody. Jesienny nastrój zainspirował nas do utworzenia na zajęciach plastyczno – artystycznych kompozycji z kolorowego papieru. Odwołując się do wspomnień ze spacerów, każdy przedszkolak wykonał wspaniałe „Jesienne drzewo”. Puchatki włożyły wiele wysiłku, aby ich prace były estetyczne i efektowne. Wszyscy dokładnie, w skupieniu i bardzo długo smarowali kartkę klejem, tak aby przyklejane elementy nie odpadły. Drzewka oczywiście nie mogły mieć mało listków, bo w naszej pamięci pozostał obraz wczesnej jesieni i wiatr nie zdążył ich zwiać. Dzieci były bardzo dumne i zadowolone ze swojego dzieła. Prace naszych maluszków można podziwiać na wystawie w przedszkolnej szatni.